SVEIKI ATVYKĘ Į NYDERLANDUS

Vienas geriausių dalykų, kuriuos gali patirti būdamas nepažįstamoje aplinkoje, yra draugiški žmonės. Laimei, olandai yra atviri, malonūs žmonės ir nedvejoja atsiliepti, kai kreipiesi į juos  gatvėje. Be to, atrodo, kad beveik visi Nyderlanduose kalba angliškai. Anglų kalbą išgirsite gatvėse, autobuse ir maisto prekių parduotuvėje. Neabejotinai girdėsite kalbant angliškai su universitetu susijusiose vietose ir net darbe. Paprastai, jei bandote susikalbėti su kuo nors, kas kalba nyderlandų kalba, ir jie supranta, kad jums sunku, jie beveik visada sklandžiai pereis į anglų kalbą.

Tai gana didelis žingsnis - palikti savo gimtąją šalį, kad susirastumėte darbą užsienyje. Štai keletas klausimų ir atsakymų, kurie gali padėti pradėti.

Klausimai ir atsakymai


Ar būtina įsigyti kelionių draudimą į Nyderlandus?
Tai yra savanoriškas pasirinkimas. Jūs esate apdraustas nuo pirmosios darbo dienos. 

Kokia sutartis pasirašoma HOBIJ, mano gimtojoje šalyje ir Nyderlanduose?
(Preliminari) sutartis yra reglamentuojama jūsų gimtojoje šalyje, o darbo sutartis sudaroma vietoje Nyderlanduose.

Ar HOBIJ padeda man gauti (anksčiau) „Sofi“ numerį (dabar BSN - nacionalinis piliečio numeris)?
Taip. Jūs kartu su HOBIJ darbuotoju nueisite į biurą Nyderlanduose, kur gausite šį numerį. Agentūra taip pat padeda tuo atveju, jei jau turite BSN numerį, bet ne patvirtinimo dokumentą. Tokiu atveju reikalingas dokumento dublikatas (išlaidos jūsų sąskaita).

Kas įvyksta pirmąją mano atvykimo į Nyderlandus dieną?
Atvykstate į HOBIJ biurą Nyderlanduose, kur yra tvarkomi visi dokumentai, įskaitant sutarties pasirašymą, „sofi“ numerio gavimą ir pan. Tuomet jus nuveža į apgyvendinimo vietą ir informuoja apie darbo pradžios datą. 

Kokiu laiku turėčiau atvykti į HOBIJ biurą Nyderlanduose?
Nyderlandų biuras dirba nuo 8.30 iki 17.30 (nuo pirmadienio iki penktadienio). Todėl prašome darbo dienomis visada atvykti ryte. Išimtiniais atvejais jūs ir biuras Nyderlanduose galite susitarti dėl individualios atvykimo datos.

Kada prasideda ir baigiasi pamaina?
Kadangi kiekvienoje įmonėje yra skirtingi padaliniai, kurių darbas prasideda ir baigiasi skirtingomis valandomis, standartinio pradžios ir pabaigos laiko nėra. 

Kokios yra apgyvendinimo sąlygos ir kaip man nuvykti į darbą?
Apgyvendinimo tipai yra skirtingi: „flex“ darbuotojų viešbučiai, vienaaukščiai namai, kotedžai, butai ir namai mieste (priklausomai nuo konkrečios įmonės ir pasiūlymo). Kambariuose paprastai gyvena nuo 2 iki 3 žmonių. Į darbą važiuojate dviračiu ar HOBIJ automobiliu (priklausomai nuo atstumo iki darbo vietos).

Koks yra minimalus buvimo Nyderlanduose laikotarpis?
Būtina likti mažiausiai 6 mėnesius (jei nenurodyta kitaip). 

Ar HOBIJ moka pensijos įmokas?
Taip, po 6 mėnesių darbo.

Kokios banko sąskaitos man reikia?
Agentūra nenurodo, kokią sąskaitą turėtumėte turėti, tačiau raginame atsidaryti užsienio valiutos sąskaitą (tokiu būdu jums nereikės mokėti už valiutos konvertavimo išlaidas). 

Ar įmanoma dirbti ne visą darbo dieną/vieną pamainą/tik savaitgaliais?
Pasiūlymai ir darbų pobūdis yra dažniausiai visos darbo dienos ir reikalauja, kad visuomet būtumėte pasiekiami bei galėtumėte prisitaikyti prie pasikeitimų. 

Ar privalomos anglų kalbos žinios?
Dauguma darbo pasiūlymų reikalauja minimalių anglų kalbos žinių. A2/B1 (komunikacijos lygis), jei pasiūlyme nenurodyta kitaip. 

Kada aš gaunu atostogų premiją?
Atostogų pinigai bus mokami 6-8 savaites po paskutinio mokėjimo darbo pabaigoje.

Kiek laiko trunka išankstinio pranešimo laikotarpis?
Visada iš anksto informuokite apie savo planus palikti darbą, pageidautina prieš 2–3 savaites, kad agentūra galėtų rasti naują darbuotoją.