„FlexExchange“ platforma

„FlexExchange“ platforma

Published:

Koronos krizė verslininkus paveikė labai smarkiai. Be kita ko, HOBIJ pastebi, kad jos užsakovai turi darbo jėgos perteklių, tuo tarpu, kai kitos įmonės patiria jos trūkumą. Štai kodėl HOBIJ ėmėsi iniciatyvos tokius verslininkus susieti vienus su kitais. Visus - tiek laisvai samdomus darbuotojus, tiek dideles įmones. Tam, kad padėtume vieni kitiems lanksčiai dislokuoti darbuotojus.

HOBIJ padeda verslininkams - mažiems ir dideliems - sukurdama platformą, susiejančią įmones, kurios patiria darbo jėgos trūkumą arba perteklių.- Han van Horen

Ypatingos aplinkybės reikalauja kūrybiškumo ir lankstumo. Gerai suprasdami, kokia rimta yra koronos krizė, ir kokie yra iššūkiai, su kuriais susiduria verslininkai, HOBIJ kilo idėja susieti įmones, kuriose laikinai yra darbuotojų perteklius, su įmonėms, kurioms laikinai reikia daugiau darbuotojų.

Padedami tiek laisvai samdomi darbuotojai, tiek stambios įmonės. Susiejama gali būti visų įmanomų pareigų ir net darbo medžiagų pagrindu. HOBIJ įgalina šį apsimainymą pajėgumais remdamasi savo socialine funkcija, kuri sudaro organizacijos pagrindą. Šia „FlexExchange“ platforma HOBIJ nori susieti Nyderlandų verslininkus, kad jie galėtų padėti vienas kitam kuo geriau išgyventi.

APIE PLATFORMĄ

Pirmiausia platforma skirta suburti verslininkus, nuo laisvai samdomų darbuotojų iki stambių įmonių, kad jie galėtų susisiekti vieni su kitais ir kartu spręstų užimtumo problemas. Verslininkai, kuriems trūksta darbuotojų dėl koronos krizės, susiejami su verslininkais, kurie, deja, gali pasiūlyti mažiau darbo, bet vis tiek nori išlaikyti savo darbuotojus.

Han van Horen apie šią iniciatyvą: „Po to, kai pirmą kartą buvo pranešta apie koronos plitimą, gana greitai pamatėme, kad mūsų užsakovams susiklostė skirtingos situacijos. Mes, kaip savo sektoriaus atstovai, jaučiame atsakomybę padėti kolegoms verslininkams.“ 

Nuo kovo 20 d., penktadienio, platforma bus aktyvi ir prieinama visiems, kurie gali prisidėti ar ieško alternatyvių darbų sau ar darbuotojams. 

Van Horen: „Apsimainymas lakstaus darbo jėga galimas visų tipų pareigų, net ir darbo medžiagų pagrindu. Imkim, pvz., palapinių statymą prie ligoninių, išaugusį krovininių transportą ir kt. Tikimės, kad tai paskatins verslininkus kūrybiškai mąstyti ir padėti vieni kitiems“.

APIE HOBIJ

Laikinojo įdarbinimo agentūra HOBIJ yra lankstaus, „flex‘ darbo šakos pradininkė ir savo sukaupta patirtimi naudojasi laikinojo įdarbinimo ir komandiravimo, įdarbinimo ir darbuotojų atrankos srityse.

1995 m. HOBIJ pradėjo dirbti kaip įdarbinimo tarpininkė. Remdamasis įžvalga, kad vis daugiau verslininkų galėjo plėtoti verslą tik turėdami pakankamai „flex“ darbuotojų, ir į tai, kad gerų „flex“ darbuotojų Nyderlanduose buvo vis sunkiau rasti, HOBIJ 1998 m. nusprendė ieškoti žmonių už šalies ribų. Daugelyje ES šalių žmonės irgi nekantriai ieškojo darbo. Ši iniciatyva taip pat kilo iš įkūrėjo Han van Horen socialinių ir novatoriškų paskatų, kurios visada išliko vis dar augančios bendrovės pagrindu. Panašiai kaip „FlexHomies“ platforma (www.flexhomies.nl), kur tarptautiniai „flex“ darbuotojai, ieškantys būsto, ir žmonės, turintys gyvenamąjį plotą, yra suporuojami vienas su kitu.